Dlaczego warto wspierać organizacje pozarządowe?

Pomagać innym to wspaniała sprawa. Mówi się, że lepiej jest dawać niż brać. Jest to niewątpliwie prawda. Pomoc na pewno uszlachetnia i uczy pokory. Wpływa na nasze wnętrze, a także znacznie je ubogaca.
Nie można być osobą nieczułą na ludzką krzywdę, ponieważ nigdy tak naprawdę nie wiadomo czy my kiedyś nie będziemy potrzebować od kogoś pomocy. Wspólne działanie z pewnością sprawia, że dana społeczność będzie ze sobą bardziej zżyta. Bezsprzecznie pożytek publiczny ma na celu dobro ogółu, a nie zaledwie jednostki.
Dlatego warto jest uczestniczyć w różnych akcjach charytatywnych dając różnego typu darowizny na stowarzyszenie, bądź wpłacając pieniądze na konto na rzecz potrzebujących. Nie można pozwolić na krzywdę drugiego człowieka. Tak naprawdę działalność wielu stowarzyszeń sprawia, iż społeczeństwo jest bardziej otwarte, a także tolerancyjne. Ich praca odbywa się na wielu polach. Może dotyczyć kultury, oświaty, ochrony środowiska, czy turystyki. Zatem warto wesprzeć organizację choćby poprzez wpłacenie darowizny. Zyskujemy na tym podwójnie: mamy satysfakcję z pomocy, a także możemy odliczyć darowaną kwotę od podstawy opodatkowania – dotyczy to zarówno każdego z nas, jak i przedsiębiorców.

Maj 18, 2017