Festyn ma szóstkę!

Prusiecką tradycką stało się już organizowanie Festynu sportowo-rodzinnego dla najmłodszych mieszkańców Sołectwa Pruśce z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Po raz pierwszy oprócz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, Rady Sołeckiej oraz OSP w Pruścach organizatorami było Stowarzyszenie Do Przodu. Słoneczna niedziela 31 maja zgromadziła na boisku sołeckim całe rodziny.

Po oficjalnym otwarciu przez dyrektor szkoły Iwonę Gruszkę, sołtysa Henryka Karasia, przedstawiciela OSP Roberta Machę oraz Łukasza Zaranka nastąpił pokaz tańca przygotowany przez grupę PA-MAR-SZE prowadzoną przez Małgorzatę Lang. Po tej niezwykle urokliwej części artystycznej nastąpiły zmagania sportowo-rekreacyjne: wielobój zadaniowy, gdzie drużyny składające się zarówno z dorosłych jak i najmłodszych rywalizowali w różnych konkurencjach, mecz matki-córki (po zaciętym meczu wygrany przez matki) oraz mecz w piłkę nożną między ojcami a synami, który zakończył się rezultatem 3:1 dla ojców. W między czasie do dyspozycji najmłodszych było między innymi: malowanie twarzy przez panią Marzenę Skrzypek, strzelanie z wiatrówki pod okiem prezesa LOK w Rogoźnie Jana Biegańskiego, przejażdżki kucykiem pana Swiniarskiego, a także Małpka, za którą przebrany był Adrian Jaśkowiak, a dla której strój wypożyczyło Centrum Rozrywki dla Dzieci – Wesoła Minka z Wągrowca. Bardzo dużym powodzeniem wśród najmłodszych uczestników festynu cieszyło się rozbijanie piniat prowadzone przez panią Agatę i panią Karolinę, a także tradycyjny pokaz możliwości bojowej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz demonstracja i przejażdżki motocyklami klubu motocyklowego z Rogoźna.

Oprócz tego, każdy mógł zaspokoić pragnienie i głód przy stoisku z ciastami, pizzerinkami czy hot-dogami, nad którymi czuwała Rada Rodziców oraz nauczyciele szkoły. Każdy kto miał ochotę mógł upiec sobie kiełbaskę przy ognisku. Swoje stanowisko miało także nasze stowarzyszenie, nad którym czuwał wiceprezes Damian Wachowiak, a każdy chętny mógł – wypełniając deklarację – do nas przystąpić. Ponadto swoje stanowisko miał sklep z przyprawami i ekologiczną żywnością Waga Smaku, Joanna i Paulina Kryszkiewicz ze Starego z kosmetykami firmy AVON.

Nad oprawą muzyczną czuwał duet DJów Mr.Black & Mr.White, który także poprowadził zabawę taneczną po zakończeniu festynu. Warte podkreślenia jest zaangażowanie młodszych i starszych mieszkańców Sołectwa, którzy pomagali w kwestiach techniczno-logistycznych.

Czerwiec 3, 2015