Mikrodotacje z FIO

Po raz pierwszy zgłosiliśmy swoje projekty na mikrodotacje w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich organizowanego przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP.
Na dobry początek zostały wysłane trzy projekty współtworzone przez Grupy Nieformalne składające się z trzech osób z udziałem Patrona, którym jest Stowarzyszenie Baranek.

I Grupa NieformalnaMarlena Zaranek (lider), Sylwia Łatka, Łukasz Pogorzelski – stworzyła projekt pn. “inteGRAcja”, celem którego jest działanie na rzecz integracji mieszkańców sołectwa poprzez:
a) turniej siatkówki
b) rajd rowerowy po terenie sołectwa
c) turniej ping-ponga
Wnioskowana kwota dotacji: 4720zł

II Grupa NieformalnaDawid Wachowiak (lider), Daniel Sierszchuła, Romuald Maciejewski – stworzyła projekt pn. “Razem lepiej-razem weselej!”, którego celem są zajęcia dla dzieci i młodzieży z Siernik wraz z budową ogniska z rusztem oraz zakup ławek i stołów na boisku w Siernikach.
Wnioskowana kwota dotacji: 3025zł

III Grupa NieformalnaDamian Wachowiak (lider), Magdalena Nowicka, Anita Nowicka – stworzyła projekt pn. “EKOsołectwo”, którego celem jest poprawa estetyki naszego sołectwa poprzez uporządkowanie terenu i zakup koszy oraz panel szkoleniowy nt. ekologii i ustawy śmieciowej.
Wnioskowana kwota dotacji: 3650zł