Perfekcyjne Beach Volley 2018!

14-15 lipca na przygotowanym przez Mieszkańców boisku rywalizowało 18 par zawodników z trzech województw (wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego) i siedmiu powiatów.


Rywalizacja od pierwszego do ostatniego meczu stała na bardzo wysokim poziomie. Świetnie przygotowane boisko, pomocni wolontariusze, słoneczna pogoda i emocjonujące mecze sprawiły, że licznie przybyli kibice na pewno nie narzekali na nudę.

Najlepszą parą okazała się para Jakub Czerwiński Szymon Trojański. 17-latkowie to reprezentanci Polski siatkówki do lat 18, trenujący kolejno w NTS Trójka Nakło i Lotos Trefl Gdańsk. Miejsce drugie zajął ubiegłoroczny zwycięzca Jakub Szarek w parze z Kacprem Jankowski. Na najniższym stopniu podium stanęła para janowiecko-żnińska Damian Górski (rok temu drugi) Łukasz Szpurka. Najlepszym zawodnikiem imprezy wybrano kapitana reprezentacji Polski U18 Jakuba Czerwińskiego. Najlepszą parą z gminy Rogoźno byli Mateusz Grześkowiak i Bartek Działo, którzy uplasowali się na miejscach 5-6.

Nad turniejem czuwało ponad dwudziestu wolontariuszy – młodzieży z sołectwa Pruśce.
Sędzią zawodów był Paweł Kania. Ponadto turniej wsparło wielu lokalnych przedsiębiorców: Nog-Bud Krzysztof Noga, Szewol Print, Magnolia Cafe, Green Heat Łukasz Wais,siłownia MyGym Rogoźno, Avon Arleta Nowicka, Gospodarstwo Agroturystyczne Ruda Młyn, trenerka personalna Weronika Lenarska, OSK-AR, Tomixbud. Pomoc udzieliło także Sołectwo Pruśce oraz Szkoła Podstawowa w Pruścach.

Lipiec 20, 2018