Pruśce Cup 2016!

[wds id=”12″]

10 lipca po raz kolejny odbył się turniej z cyklu Pruśce Cup. Tym razem w rywalizacji uczestniczyły drużyny Siernik, Boguniewa, Owczegłów i Kac Rudy. Po losowaniu los w meczach półfinałowych skojarzył następujące pary:
Boguniewo – Owczegłowy (5:2) oraz Sierniki – Kac Ruda (0:4). Przed meczami finałowymi odbył się turniej TurboKozaka. Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach – rzut karny, rzut rożny, nie kręć, że strzelisz, sam na sam i trafienie w poprzeczkę. Po dogrywce TurboKozakiem został zawodnik Kac Rudy – Norbert Kotus.
Po meczu półfinałowym ze względu na braki kadrowe z gry o 3. miejsce wycofała się drużyna Owczegłów, czego rezultatem było zajęcie tego miejsca przez Siernki. Mecz finałowy pomiędzy Boguniewem a Kac Ruda zakończył się wynikiem 2:2, a o zwycięscy Pruśce Cup 2016 zdecydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali zwycięzcy ubiegłorocznego turnieju – Boguniewo (5:4). Najlepszym strzelcem został Mikołaj Rączkowiak (Kac Ruda, 3 bramki), a najlepszym bramkarzem również zawodnik Kac Ruda Krystian Józefiak.

Sponsorami nagród w turnieju byli: MYGYM Fitness&Club Rogoźno, Akademia Lecha Poznań z Rogoźna, Sołectwo Pruśce, Szkoła Podstawowa w Pruścach oraz nasze stowarzyszenia. Za wszelką pomoc wszystkim bardzo gorąco dziękujemy.

Lipiec 18, 2016