Wieś ma sens!

Wieś ma sens!

Czy wieś ma szansę rywalizacji z miastami w konkursach polegających na głosowaniu internatów lub głosowaniach bezpośrednich przez mieszkańców? Odpowiedź narzuca się sama. Jednakże w tym krótkim tekście chcę pokazać, że wcale tak być nie musi.

Jak się domyślacie do refleksji na ten temat popchnęła mnie akcja głosowania na projekt Stowarzyszenia Do Przodu – naszego stowarzyszenia – w ramach konkursu #DecydujeszPomagamy Fundacji Tesco. Celem akcji jest głosowanie na jeden z trzech projektów uzasadnionych społecznie w sklepach sieci Tesco, poprzez wrzucenie żetonu do konkretnej tuby. W tym roku mamy drugą edycję konkursu i drugą, w której Stowarzyszenie zgłosiło swój projekt.
W roku ubiegłym próbowaliśmy sił z projektem “Obudź w sobie piłkarza”, który skierowany był dla uczniów szkół podstawowych, aby ci w okresie wakacji mogli odbywać regularne treningi piłkarskie. Mimo dużej akcji promocyjnej nasz projekt zajął drugie miejsce i nie otrzymał grantu przegrywając z projektem z Chodzieży.

W tym roku chcemy zaproponować klientom sieci Tesco w Rogoźnie, Chodzieży i Czarnkowie oddawanie głosów na “Turniej Siatkówki Plażowej”. Chcemy po raz trzeci zaprosić mieszkańców województwa wielkopolskiego do rywalizacji siatkarskiej. Oprócz dobrej zabawy, fajnych nagród i propagowania sportowego spędzenia czasu chcemy stworzyć od podstaw boisko do siatkówki plażowej, abyśmy w tym roku mogli rozgrywać turniej na dwóch boiskach.
Projekt w naszym przekonaniu świetny, tym bardziej, że nie ograniczy się tylko do festynu, jednodniowej imprezy, a będzie wnosił trwałą wartość, która pozostanie u nas na zawsze i pozwoli na kolejne imprezy na piasku.

Pytanie zatem czy taki projekt ma sens? Tym bardziej, że w puli trzech projektów II edycji #DecydujeszPomagamy jest jedynym wiejskim.

Wierzymy w siłę mediów, internetu, naszego zaangażowania i olbrzymiej determinacji w zdobycie grantu i realizacji celów, jakie sobie w Stowarzyszeniu wyznaczyliśmy.
Chcemy pokazać, że organizacja, która działa dla dobra małej społeczności jaką są wsie sołectwa Pruśce, ma szanse, a nasze działania mają sens.

Czy tak się jednak stanie zależy od wszystkich, którzy robiąc zakupy w sklepach Tesco w Rogoźnie, Chodzieży i Czarnkowie wrzucą żeton do naszej tuby – pierwszej od lewej z niebieskim opisem.

Pomóżcie nam udowodnić, że wieś ma sens i nie stoi na przegranej pozycji z miastami!

Łukasz Zaranek
Prezes Stowarzyszenia Do Przodu

Marzec 18, 2017